Ana Sayfa / Dergide Bu Ay / Hatiab Gençlik Yapılanması GENÇ HATİAB

Hatiab Gençlik Yapılanması GENÇ HATİAB

Kökleri milâttan önceye uzanan bir şehrin gençliği… Aynı sokakta ezan, hazan ve çanın olabildiği bir şehrin gençliği… Bütün etnik unsurların bir arada, huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşadığı bir şehrin gençliği… Birçok kez yıkılıp küllerinden doğan bir şehrin gençliği… Kendisi kadar sığınmacıyı ve onların yaşam hakkını misafir eden bir şehrin gençliği… Ovanın, dağın, denizin, kuru toprağın kısacası bütün doğal güzellikleri bir arada bünyesinde barındıran cennet misali bir şehrin gençliği…
Hataylı Genç bu tezatların arasında büyür. Bundan sebep fikirlere saygılı ve hoşgörülüdür. Hatay’ın bu yönünün korunması gerektiğini bilir bu yüzden çalışkandır.
Her insan toprağına bağlıdır ama Hataylı Genç herkesten biraz daha fazla bağlıdır. Hataylılara bağlıdır. İstediği kadar uzakta olsun toprağından, havasından, yemeğinden ve insanlarından kopamaz.
İşte Genç HATİAB’ı oluşturan güç bu bağlılıktır. Kuruluş sebebi Hatay’dan uzaktaki üyelerinin Hatay özlemini biraz olsun gidermek ve Hatay’ı geliştirecek ortak bilince dahil olacak gençleri bir araya getirmektir.
HATİAB’ın misyonu ve vizyonuna hizmet eder Genç HATİAB birimi, birimin gençlere yönelik özgül misyonu ve yaptıkları ise:
– Hatay dışındaki Hataylı gençleri bir araya getirmek.
– İş dünyası ile gençler arasında köprü olmak.
– Üyeler arası maddi-manevi yardımlaşma bilinci oluşturmak.
– Hatay kültürüne hizmet etmek onu her yerde yaşatmak.
– Hatay’ı tanıtmak.
– Eğitim ve Mesleki Gelişim faliyetlerinde bulunmak.
– Kişisel gelişim organizasyonları tertip etmek.
– Sosyal yardımlaşma ile muhtaçlara ulaşmak.
– Fikirleri yaymak, gençlerin dünya insanı olmasına destek olmak.

Misyon ve faliyetlerimizin hizmet ettiği özgül vizyonumuz ise:
-Vatan, millet sevgisi ile yoğrulmuş, ülke aşkı ile çalışan gençler yetiştirmesinde araç olmak.
– Hatay’ markalaştırıp onu Dünya şehirleri seviyesine çıkartmak.

İşte Genç HATİAB bu kutsi amaçlar için kurulmuştur ve faliyetlerine aktif bir şekilde devam etmektedir.

Genç HATİAB Başkanı Yasin Durkal 3 Kasım 1991 tarihinde Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğdu.İlköğretim ve Ortaöğretim seviyesinde ki eğitimini doğduğu kentte aldı.İlköğretim eğitimi Yalangoz ilköğretim okulunda Ortaöğretimini ise Gazi Anadolu Lisesi’nde bitirdi.Yükseköğretim eğitimi öncesinde baba mesleği ziraat tarım işleri ile uğraştı.Yükseköğretimine 2012 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Bolvadin Meslek Yüksekokulu İşletme Fakültesi’nde başladı.Yükseköğretim hayatı boyunca ,iyilik sever bir vatandaş olma bilinci ile gönullülük esasina dayalı hareket eden sosyal sorumluluk projelerinde aktif görev alan ve proje üreten bir çok proje yi başarı ile tamamlayan yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönüllerde taht kuran Başkanımız 2016 yılında mezun oldu ve iş hayatına İstanbul’da Ziraat Katılım Genel Müdürlükte başladı.Ayrıca 2016 /2017 Genç Hatiab’ın kuruluşunda büyük rol üstlendi oy çokluğu ile Genç Hatay Is adamlari ve Brukratlari Derneği başkanı seçildi Üniversite temsilciliklerini oluşturdu. Yasin Durkal bu görevine aktif bir şekilde devam etmektedir.

Genç HATİAB Başkanı Yasin Durkal, HATİAB’ın gençlik yapılanmasını anlattı;
Hatay İş adamları ve bürokratları Derneği daima Üniversite öğrencileri ile işbirliği içinde olmayi gündeminin en üstünde tutan köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Bu bağlamda Genç Hatiab adı altında faaliyetler sürdürülmektedir. Genç Hatiab, medeniyetler beşiği, Dünya vatandaşlığı olma kavramının en guzel sekılde gözlendigi , tüm dünyanın gıpta ile baktığı Hatay’ımızı yakından tanımak isteyen, ülkemizin parlak geleceğine yön verecek olan gönüllü üniversite ögrencilerinden oluşan bir kuruluştur. Istanbul’dan 10 üniversite ve Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden seçilen üniversite başkanları belirli aralıklar ile Beşiktaş’daki Hatiab genel merkezinde bir araya gelmekte, yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili fikir alışverişi yapmaktadır.
Ülkemizin en önemli ihtiyacinin ” yetişmiş is gücü” oldugunun farkinda bir dernek olarak misyonumuz: üniversite öğrencisi genclerimizle Genç Hatiab çatısı altinda çeşitli etkinlikler ve sosyal sorumluluk faaliyetleri düzenlemektir.
Girişimcilik, Liderlik ve Etkili İletişim, Ekonomi , uluslararası ilişkiler, Sağlık , Hukuk, ar-ge ve inovasyon temel başlıklar altinda yürüttüğümüz çalışmalarda , Genç Hatiab üyesi öğrencilerimize çeşitli alanlarda seminerler , sempozyumlar duzenleyip vizyon kazandırmaktayız. Genç Hatiab olarak öğrencilerimiz yapılan calışmaların mutfaginda yer almakta ve başarılı etkinlikler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerde üyelerimiz, ilgili sektörlerin önde gelen başarılı patron ve yöneticileri ile tanışma fırsatı bulmakta kendilerine değer katmaktadırlar.
Tüm bunlara ek olarak değerli İsadamları ve buroklardan olusan HATİAB üyeleri, genç HATIAB’lılara karşılıksız burs imkanları , staj fırsatları ve gelecek planlaması gibi konularda her zaman yardimci olmaktan mutluluk duymaktadırlar.

İlginizi Çekebilir

GENÇ HATİAB HATAY’DA İHTİYAÇ SAHİBİ İLKOKULLARDA ÇANTA VE KİTAP DAĞITTI

HATİAB gençlik yapılanması GENÇ HATİAB, Hatay’da ki belirlenen ilkokullarda ihtiyaç sahibi öğrencilerine umut olmak üzere …

Bir cevap yazın

Watch Dragon ball super