Ana Sayfa / Genel / HATİAB GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

HATİAB GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

HATİAB, Büyük Kulüp’te büyük buluşmayı gerçekleştirdi.
HATİAB Hatay İş Adamları ve Bürokratlar Derneği’nin Büyük Kulüp’te düzenlediği iftar yemeği muhteşem bir katılımla gerçekleşti. Yemeğe çok sayıda sanayici, işadamı ve bürokrat katıldı.

Hatay İşadamları ve Bürokratları Dernegi’nin (HATİAB) düzenlediği iftar yemeğine önemli isimler katıldı.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, HSYK üyesi Emin Sınmaz, Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz, Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Gebze Kaymakamı Hasan Gözen, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, MKÜ Rektörü sayın Prof. Dr. Hasan Kaya, MKÜ Araştırma Hastahanesi Başmüdürü sayın Hüseyin Karakulak, Bayındır İş sendikası Hatay il Müdürü Hüseyin Tutar, Anadolu Adliyesi Başsavcı vekili Abdurrahman Üşenmez, Atakaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, Mercedes Benz Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı HATİAB Yönetim Kurulu Üyesi Latif Karaali, Dudullu OSB Başkanı Kemal Akar, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün dünürü Hilmi Özpaçacı, Kemal Akar (İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı), Gündüz Kaptanoğlu (Büyük Kulüp Başkanı), Ali Kösedağ (Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi), Nevhan Gündüz (Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi), Hazım Giray (Clup Cabanna ve City LoftSahibi), Eyüp Akbal (Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Saadettin Çay (İMES Yönetim Kurulu Üyesi), İş, bürokrasi, ve sanat dünyasının önemli isimler ile, HATİAB Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ve seçkin bir davetli topluluğu katıldı.
HATİAB Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği Başkanı İbrahim Güder gecede yaptığı konuşmada; “Öncelikle katılan herkese teşekkürlerini sunuyorum. İstanbul’ da yaşayan işadamları ve bürokratlarından oluşan yerel bir dernek olarak kurulduk. Zaman içerisinde 6 bin üyeye ulaştık. Yaptığımız hizmet ve çalışmalarla yerel bir dernekten çıkıp ulusal bir dernek olduk. Dernek çatımız altında Hatay’ın muhtelif ilerinde çok değerli işadamı ve bürokratlardan oluşan kadro oluştu. Hatay büyük bir potansiyele sahip, HATİAB olarak bu potansiyeli ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. HATİAB hükümetin çıkarttığı kanun ve yasalar ile görüşü alınan bir dernektir. Dernek düzenli olarak her ay 1600 üniversite öğrencisine burs vermektedir. Sosyal faaliyetlerimiz devam ediyor. Hatay’ın tanıtımı ve kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz. Hatay’a iş dünyasından ve medyadan misafirlerimizi götürerek ulusal basında Hatay ile ilgili haberler yapılmasını sağlıyoruz. HATİAB’ın gençlik yapılanması GENÇ HATİAB’da aktif olarak çalışmaktadır. 3- 8 Ekimde İstanbul’da Hatay Valiliği’nin desteği ile Hatay Tanıtım Günleri düzenleyeceğiz. HATİAB, iş, bürokrasi ve siyaset dünyasından üyeleri ve nitelikli yönetim ve yüksek istişare heyeti ile yaptığı çalışmalarla Hatay’ın ve ülkemizin tanıtımına ve kalkınma sürecine ciddi destek veren ve bunlar ile ilgili projeler üreten, Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olmuştur. Hatay olarak böyle önemli bir STK’ya sahip olmamızın sorumluluğu bize daha fazla çalışma azmi ve sorumluluğu getirmiştir. Söz Konusu Hatay ise gerisi teferruat… “ dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr.Hüseyin Yayman konuşmasında şu noktaların altını çizdi: “Ramazan bayramını birlik beraberlikle kutlamış olacağız. HATİAB’a ve Başkan İbrahim Güder’e teşekkür ederim. Gerçekten çok büyük bir ihtiyacı karşıladı bu birlik ve beraberlik. inşallah Hatay’ da pek çok hizmetin yapılmasına vesile olacak. . Burada yoğunlukla işadamlarımız var. Kentimizin yetiştirdiği çok değerli sanayiciler, tüccarlar, işadamlarımız var. Girişimciler var.. İnşallah onlar sayın Valimizde burada, Valimize müjdeler verecekler. . Hatayımıza büyük hizmetlerin verilmesine neden olacaklar. Her zaman sen ben yok anlayışı içerisinde beraberce çalışacağız. Fevzi Şanverdi milletvekilimiz var. Değerli valimiz ve belediye başkanlarımız burada biz birlik içinde hareket edersek inşallah Hatayımızı çok daha ileri noktalara getirebiliriz. . Hatay İstanbul’dan sonraki en önemli şehrimiz. Biz Hatay’da Kültür ve Turizm bakanlığı olarak çok güzel hizmetlerimiz var. Birincisi müzenin ikinci kısmının yapılması. İnşallah Hatay mozaik müzesi dünyanın en büyük mozaik müzesi olacak… . Reyhanlı’da ve Kırıkhan’da Arasta’da büyük bir kültür külliyesi yapıyoruz. Hatay’da Mimarlık Mühendislik Fakültesi kuracağız. Hatay’da her şey var. Dünyanın en güzel tabiatı ve kültür turizmi var. Hatay’ın güzel insanları var Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı olarak Hataylı vekillerimizin, Valimizin, belediye başkanlarımızın rektörümüzün emrindeyim. Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesini Hassa ile Kırıkhan arasına kuracağız.”
Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi de gecede söz aldı ve şu görüşleri dile getirdi: “Rabbim birliğimizi daim etsin inşallah. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz inşallah biz birlik beraberliğimizle bu terörü ortadan kaldıracağız. Bu cennet vatan için şehit düşen polisimize, askerimize vatandaşımıza başsağlığı diliyorum. . Gazilerimize acil şifa diliyorum. Bizde Hatay milletvekili olarak Hatayımızın hak ettiği halde alamadığı hizmetleri Hatayımıza kazandırma mücadelesi içindeyiz. Hatay tarımı ile ün yapmış bir ilimiz. Ama maalesef Ak Parti hükümetine gelene kadar ancak arazilerimizin yüzde on ikisi devlet su işleri tarafından sulanabiliyordu… . Geri kalanı su kuyuları ile bu güzel ovamız sulanıyordu … Şuanda Hatay’da en geç 2018 kadar 3 tane barajımızı Hataylılarımızın hizmetine sunuyoruz. Hatay’ın yeni mega projemiz var. Geçen Hatay’a teşriflerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Hassa tüneli ilgili olarak müjdesini verdi. . Eğer inşallah bu seneki yatırım programına alabilirsek inşallah bunun bitim aşamasını tamamlayacağız ve inşallah Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesini Hassa ile Kırkhan arasına inşa etmiş olacağız. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah. ”
Hatay Valisi Erdal Ata ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Öncelikle Hatay halkının sizlere sevgi ve selamlarını iletmek istiyorum… Hatay valisi olarak göreve başladıktan sonra hemşerilerimizi bir araya toplayarak Hatay’da nasıl güzel projeler yapabiliriz diye bir araya gelecektik. . Ama iş yoğunluğu ve araya anayasa referandumu girince biraz uzadı ancak bu iftar programı ile bir araya geldik. İnşallah önümüzdeki günlerde daha dar kapsamlı bir toplantı yaparak Hatay için birlikte ortak neler yaparız ile ilgili ortak toplantı yapmayı arzu ediyoruz. Hatay’ın 81 il içinde farklı bir özelliği var. . Bugün Suriye ile 911km sınırımız var. Bu sınırın 288 km sini Hatay sınırları oluşturuyor. Bir taraftan Türkiye’de en uzun sınıra sahip ilimiz. Bir taraftan farklı kültür medeniyet ve dinlerin bir arada barış içerisinde yaşadığı bir kentimiz. . Tarihine baktığımızda binlerce yıl bir çok medeniyete ev sahipliği yapan bir kentimiz. Bugün değerlendirdiğimizde Hatay tarımı, sanayi, kültür ve turizm potansiyeli ile çok yüksek olan ama bugüne kadar bu potansiyeli hak ettiği şekilde değerlendirilmediğini düşünüyorum. . Ama inanıyorum ki bundan sonra burada bulunan sizlerin ilimizi temsil eden milletvekillerimizin ve çok değerli Hatay’ın yetiştirdiği bürokratların sayesinde Hatay’ı daha üst noktaya çıkartmak için elimizden geleni sarf edeceğiz. . Biraz önce bana masada otururken İbrahim Güder Hatay’ın çok hayırseveri vardır dedi. Bende ona sunu söyledim genellikle Kayseri, Maraş, Manisa ve Gaziantep’de hayırseverler yaptıkları eserleri ile anılırlar. Bizde İstanbul’da yaşayan Hataylı işadamlarımızdan ilimizde Hatay’da eğitim yatırımlarına desteğinizi bekliyorum… . Hatay’da eğitim konusunda ihtiyaçlarımız var. Sizlerin de bu çorbada tuzu olursa mutluluk duyarız. Hayatını kaybeden tüm şehitlerimize başsağlığı diliyorum. Sizlere teşekkür ediyorum.”
Konuşmalardan sonra plaket töreni yapıldı. Törende Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Hatay Valisi Erdal Ata, Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz, HSYK üyesi Emin Sınmaz, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a Şükran Beratı takdim edildi.
HATİAB Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu üyeleri olarak HATİAB’a yaptıkları katkılardan dolayı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve HATİAB Yüksek İstişare Heyeti üyesi Bahaüddin Çolakoğlu, Avrasya Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı ve HATİAB Yönetim Kurulu üyesi Op. Dr. Hüseyin Urlu, Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı ve HATİAB Yönetim Kurulu üyesi Eyüp Akbal’a Üstün Hizmet Beratı verildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılamamaktan üzüntü duyduğunu belirttiği ve başta HATİAB Genel Başkanı İbrahim Güder olmak üzere tüm HATİAB üyelerine selamlarını gönderdiği telgraf okundu.
İftar davetinin ardından HATİAB Genel Başkanı Sayın İbrahim Güder konuklarını tek tek uğurlayıp, katılımlarından dolayı şükranlarını sundu.

   

   

   

   

 

İlginizi Çekebilir

YENİ KARİYER YOLU: GİRİŞİMCİLİK

Son yıllarda, girişimcilik ve inovasyon kavramlarının giderek artan bir şekilde popüler olduğuna ve artan sayıda …

Bir cevap yazın

Watch Dragon ball super